Cześć
Dzięki że dołączyłeś do grona osób obserwujących. To znaczy, że być może chcesz wziąć udział w naszej inicjatywie o nazwie ,, Odczaruj Lean 6 Sigma”. Uczestniczyłeś kiedyś w szkoleniu, gdzie poznałeś nowe techniki i napotkałeś trudności w ich wykorzystaniu? Zniechęciła Cię zawiłość metodologii 6 Sigma ?
Jeśli identyfikujesz się z powyższymi sytuacjami to dobrze. Mam w związku z tym dla Ciebie ważny komunikat. Znajdziesz tutaj informacje na temat praktycznego zastosowania wyżej wymienionych narzędzi. Przygotuję dla Ciebie cykl regularnych artykułów, które poprowadzą Cię przez zawiłości projektów DMAIC. Być może zachęci to Ciebie do stosowania tych narzędzi na codzień i umocni przekonanie, że nie jest to trudne.
Przejdziemy razem przez praktyczny przykład biznesowy i ocenimy jak to działa. Liczę na Twoje zaangażowanie i komentarze. Wierzę, że stworzymy razem platformę, która posłuży wymianie doświadczeń i obali mit, że Lean Six Sigma jest złożona i wymaga zbyt dużego zaangażowania.
Masz pomysł lub problem, który chciałbyś razem z nami zrealizować ? Zostaw tu komentarz. Wybierzemy najciekawszą propozycję i razem go wykonamy. Może masz znajomych, którzy też poszukują odpowiedzi na te same pytania ? Zaproś ich do naszej inicjatywy i daj łapkę w górę.
Świetna inicjatywa. Bardzo ciekawy materiał. W DMAICu największym challengem jest kaliber metodologii do problemów, które napotykam na codzień. DMAIC to kaliber armaty, a wyzwania są wielkości kolibra.
Wiem, że ABK maja metodologię DMAIC Fasttrack, którą można użyć w takich przypadkach.
Super byłoby poznać podejście tego typu na Twoim blogu.
Pozdrawiam.
Super dziękuje za komentarz. Bardzo cenne spostrzeżenie. Zapraszam Cię do zgłaszania potrzeb i pomysłów w komentarzach. Celem bloga jest też odpowwiadanie na zgłaszane tematy. Chciałbym, by odpowiadał na wasze aktualne potrzeby i zbudował przekonanie, że DMAIC może być równie szybki i użyteczny, jeśli używamy narzędzi oddzielnie do naszych celów.